Stresi ve Negatif Duyguları Bırakın

Psikolojik Sorunlar İçin 

Mora terapileri bakış açısından düşünüldüğünde insan; Meridyenler, akupunktur noktaları ya da çakralar üzerinden akan bir enerji denizidir. Vücut üzerindeki/içindeki bu enerji akışındaki blokajlar kendilerini psikolojik sıkıntılar ve fiziksel hastalıklar olarak gösterir. Aşağıda bahsedilen uygulamaların hepsi de bu enerji akışını dengelemek amacını taşır. Şimdiye kadar, hipnoz ya da NLP gibi tekniklerle kişinin zihin yapılanması değiştirildiğinde problemli duyguların ortadan kalkabileceği gibi fiziksel semptomların da ortadan kalkabileceğini biliyorduk. Psikolojik durumun fiziksel bedenden ayrılmasının doğru olmadığını ve psikolojik problemlerin kişinin sağlığını fiziksel olarak bozabildiğini de gözlemliyorduk. Rezonans teknolojilerinde en son geldiğimiz nokta ise artık kişinin enerjetik-elektromanyetik durumunun hem ruhsal durumu hem fiziksel bedeni hem de zihinsel dengeyi etkilediğini ve bunların hepsinin çok daha geniş, ruhani bir düzlemle etkileştiğini düşündürüyor.

Mucizevi Bir Yöntem Olarak Bach Çiçekleri: Bach Çiçekleri birbirinden farklı duygusal halleri tanımlayan 38 ayrı çiçekten (homeopatik kürden) oluşur. Kişi için hangilerinin uygun olduğu kişinin doldurduğu bir form yardımıyla – karşılıklı görüşme sırasında belirlenir. Kişinin kendi içsel dünyasıyla ilgili olarak; 38 tane çiçeğin karşılık geldiği duygusal durumları tanımlayan bir test veriyoruz ve sakin bir zamanda soruların cevaplamasını istiyoruz. Kişinin işaretlediği şıklar yardımıyla seçilen “BACH ÇİÇEKLERİ” hem Mora Terapileri kapsamında kullanılıyor, hem de evde kullanılabilmesi için kişinin kendisine veriliyor.

 

Bach Flowers Homeopatik Kürleri Hakkında:

Dr. Bach bu yüzyılın başında bazı çiçekler ile bazı duygusal hallerin bağlantısını keşfeden ve bu çiçeklerin “homeopatik” özleriyle bazı duygusal halleri değiştirmeyi başaran Alman asıllı doktordur. Yıllar içinde kullandığı sistem yayıldıkça yayıldı ve Bach çiçekleri olarak bilinen terapi sistematiği “bütünsel tıp” konusunda çalışan terapistlerin ruhsal problemler için kullandığı yöntemler arasına girdi. Eğer son 10-15 yılınız içinde bir dönemi Avrupa’da geçirdiyseniz ve alternatif terapilere biraz olsun ilginiz bulunuyorsa Bach Çiçekleri ismini duymamış olmanız pek mümkün değil. Dr. Bach'ın bulduğu şey bazı bitkilerin (özellikle çiçeklerinin) kişideki bazı negatif duygusal özellikleri azaltıp bazı pozitif özellikleri arttırdığı idi. Bununla ilgili tanımlanmış 38 adet kür var. Yani 38 farklı guruba ayrılmış farklı ruhsal yapı. 38 farklı kişilik özelliği , 38 farklı duygusal nitelik...

 

Bach Çiçekleri Nasıl Kullanılıyor?

Önce Bach çiçekleri konusunda hazırladığımız bir formun sizin tarafınızdan incelenmesini ve soruların cevaplanmasını rica ediyoruz. Daha sonra sizi merkezimize, görüşmeye davet ediyoruz. Hangi kürlerin size en uygun olduğuna bu görüşme sırasında karar veriliyor. Bu görüşme sonrasında sizin için uygun olan Bach Çiçekleri karışımızı Quitt terapilere kapsamında seansta kullanıyoruz. Problemin niteliğine göre, bazen diğer rezonans terapilerini de bu seansa ekleyebiliyoruz. Seansın bitiminde, size özel olarak hazırlanmış Bach Çiçekleri karışımını günlük kullanım için size veriyoruz. Gün içinde birkaç kez dil altına sıkacağınız spreyler şeklinde. Bach çiçeklerini kullanmaya başladığınızda beraberce seçtiğimiz kürlerin etkilerini bir iki hafta içinde – yavaş yavaş hissetmeye başlayacaksınız. Ama etkinliğin hemen birkaç gün içinde de ortaya çıkabildiğini görüyoruz. Bach çiçeği kürünün normal koşullarda 1 ay kadar kullanılmasını istiyoruz. Sonrasında ise seçilmiş bazı çiçeklere artık gerek kalmadığını görüyoruz, yani bir ay kadar sonra artık kişi değişmiş olduğunun farkında olarak bazı çiçeklere ihtiyaç kalmadığını iletebiliyor ve bu durumda seansları sadece kalan konular üzerinden sürdürüyoruz.

 

İlaç değil, Homeopatik kür...

Bach Çiçekleri kürleri ilaç değil, bazı bitkilerin “homeopatik “kürleri. Yani içindeki bitkisel ekstre aslında “çok çok az”. Yani aslında o bitkinin fiziksel yapısını değil de “enerjisini” kullanıyoruz. Yaptığımız şey tanımlı çiçeklerin enerjisini kullanarak kişinin enerjisini değiştirmek. Bu sebeple de Bach çiçeklerinin herhangi bir ilaçla etkileşmesi mümkün değil ya da bir yan etki yaratması olası değil.

Bach çiçeklerini sadece duygusal sıkıntılar için kullandığımızı söylemek bu sisteme gerçekten haksızlık olur. Bach çiçeklerini merkezimize değişik şikayetlerle başvuran her kişi için kullanmaya çalışıyoruz. Her farklılığın kişiye özel ruhsal özelliklerle bağlantıda olduğunu biliyoruz ve kişinin ruhsal yapısındaki sertlikleri yumuşatabildiğimizde şikayetlerin çok daha kolay ortadan kalktığını görüyoruz.

 

Stres için Mora Terapi ve Bach Çiçekleri Terapisi


Mora cihazlarıyla yapılan terapi bağımlılıklar ya da diğer birçok hastalıkta kullanılabileceği gibi duygu-durum problemleri yaşayan kişilerde de kullanılabilir. Yapılan işlem vücudun çevresine yaydığı bozulmuş elektromanyetik sinyalleri (frekansları) filtrelemek ve vücudun elektromanyetik titreşimlerini dengeleyerek düzeltmektir. Bu amaçla kullanılan Mora cihazlarıyla yapılan terapi programları yanında, Mora Homeopati Terapileri ve Mora Terapi içine entegre edilmiş Bach Çiçekleri Terapisi de kullanılır.

Bach Çiçekleri Terapisi, ünlü İngiliz tıp doktoru Dr. Bach’ın, çiçeklerin iyileştirici özellikleri üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir. Bach Çiçekleri Dr. Bach tarafından geliştirilmiş olan ve tüm dünyada psikolojik problemler için kullanılan homeopatik kürlerdir. 38 farklı çiçek kürü, 38 tanımlanmış duygu-durum hali için kullanılır. MORA Terapi Bach Çiçekleri Terapisi çiçeklerin yaydıkları elektromanyetik frekansların kaydedilerek bilgisayar programları haline getirilmesi ile oluşturulmuştur. 38 farklı çiçek programının her birinin hangi tip stres ve psikolojik sorunlara iyi geldiği önceden tanımlanmıştır. Bach Çiçekleri Terapisi, kişinin günlük yaşamında hissettiği stresi ve kaygıları azaltmak, ani öfke nöbetlerini gidermek, sabırsızlık, kararsızlık, takıntılı olmak gibi çok farklı duygu durum bozukluklarını gidermek için kullanılır. Bu programların bir veya birkaçı bir arada kullanılarak, kişinin duygu durum bozuklukları çözüme kavuşturulur. Ayrıca Mora cihazlarıyla yapılan Renk Terapileri ve S.Tuning Terapileriyle desteklenen Bach Çiçekleri Terapi programı sonucun etkinliğini arttırmaktadır.


Samimi duygularla doldurulması istenen form ile birlikte kişi, uzman doktor ile yüz yüze görüşmeye alınır. Uzman Mora cihazları kullanıcısı terapist veya doktor, doldurulan formu inceledikten ve kişi ile görüştükten sonra hangi terapi programının ve hangi Bach Çiçeği programının kişi için en uygun kür olduğuna karar verir. Akabinde, kişi, Mora cihazlarıyla yapılacak terapinin uygulanacağı özel odaya alınır, rahat bir koltuğa oturtulur. Mora cihazının elektrodları Stresten Kurtulma seansına uygun olacak şekilde kişinin vücuduna bağlanır ve program başlatılır. Önce Mora cihazlarıyla yapılan frekans filtreleme, düzeltme terapileri başlatılır. Kişi bu sırada herhangi bir şey hissetmez, sadece bir rahatlama hali deneyimler. Seansın bu kısmı 15-30 dakika arası sürer. Daha sonra Bach Çiçekleri uygulamasına geçilir. Seçilen Bach çiçek programları Mora cihazı üzerinde kullanıma hazır hale getirilir ve 8 dakika içinde seçilmiş olan çiçeklerin frekansları, terapi yapılan kişiye aktarılır. Aynı zamanda, bu frekanslar, bir çip üzerinden geçirilir ve bu çip seans sonrasında kişinin göbeğinin 3 parmak altına yapıştırılmak suretiyle terapiye eklenir. Mora cihazlarıyla yapılan terapi seansları arasında kalan zamanlarda bu çip kişide başlatılan enerjetik değişimi destekler. Kişinin şikayetine göre bir seferde en fazla 5 Bach Çiçeği seçilebilir. Kişi için uygun Bach Çiçeklerinin seçilip seçilmediği, terapinin etkinliği konusunda belirleyicidir. Kişi seansın herhangi bir aşamasında ağrı, acı gibi herhangi bir fiziksel etki hissetmez.


Renk Terapisi 

MORA-Color Renk terapi uygulamaları 30 yıldan bu yana edinilen alışkanlıklarda devrimsel değişiklikler yaratmıştır. 
Renk Terapilerinin Geçmişi; Renklerin tamamlayıcı tıp içinde bildiğimiz anlamda kullanımının 100 yıllık bir geçmişi bulunur. Bununla ilişkili olarak Dr. Dinshah Ghadiali ve Edwin D. Babbit'in isimlerinden bahsedilmesi gerekmektedir. Bu kişilerin başlattığı ve daha sonra da devam eden çalışmalarla renklerin insan bedeni ve enerji alanı üzerindeki etkileriyle ilgili oldukça fazla bilgi edinmiş durumdayız. 
Biorezonansın yaratıcısı Dr. Morell renklerin bilinen en iyi ilaç olduğundan bahseder ve kitabında da renklerin kullanımı ile ilgili bir kısım ayrılmıştır. Yani renkler aslında MORA biorezonans içinde kullanılmaktaydı. Ancak yeni MORA-Color uygulamaları klasik renk uygulamalarından birkaç yönden farklılaşmış durumdadır.

Yeni Teknolojinin Özellikleri

A) Yeni MORA-Color uygulamalarında renklerin kendisi kullanılmaz. Bunun yerine rengin frekans bilgisi 10 Hz-200 kHz arasındaki frekanslara "çevrilir". Yani renkler de bilgisayara kayıtlı homeopatik frekanslar gibi kullanılmaktadır. Burada MORA teknolojisi devreye girmektedir. 
B) Yeni MORA-Color uygulamalarındaki ikinci farklılık ise renk frekansları vücuda verilirken bir yandan da klasik biorezonans işleminin yapılıyor olmasıdır. Vücuda renk frekansları verildiği sırada vücutta oluşan enerjetik değişiklik üzerinden filtreleme uygulanır. MORA-Color renklerle biorezonansın kombinasyonudur.
C) Renk uygulamaları yaparken frekansın milyonlarca kez güçlendirilmesi etkinliği dramatik olarak artırmaktadır. MORA Color frekansın amplifikasyonunu yani sinyal gücünü özel bir şekilde artırmaktadır. 

Ne Amaçla Kullanılır

Yapılan işlem enerjetik dengelemedir. Bu dengelemenin ne kadar başarılı yapıldığı ise MORA-Color'un ağrı üzerine olan hızlı ve güçlü etkisine bakılarak anlaşılabilir.Renk uygulamalarının ilk ayırt edilebilir etkisi ağrı üzerinedir. Ağrı üzerine etkinliği genellikle uygulama sırasında ortaya çıkmaktadır. Renk uygulamalarının ikinci gözle görünür etkisi ise kişinin psikolojik durumu üzerinedir. Depresif ya da yüksek anksiyeteli durumun giderilmesi-hafifletilmesi, kişinin duygusal yapısının eskisiyle karşılaştırılmayacak şekilde değişmesi ve dengelenmesi renk uygulamalarının ilk etkileridir. 
Ancak ağrı ve psişe üzerinde görülen ilk etkileri MORA-Color'un diğer kullanım alanlarını gölgede bırakmamalıdır. MORA-Color kullanılan renklerin etkilerine bağlı olarak ve özellikle kronik hastalıklarda güçlü bir bir destek olarak kullanılmaktadır. MORA-Color tüm endikasyonlarda ve tüm MORA biorezonans uygulamalarında standart hale gelmiştir. 
Renklerin Etkileri... Kırmızı ya da mavinin kişi üzerindeki etkileri herkesin tahmin edebileceği şekilde farklıdır. Kimi renkler sakinleştirici, kimi renkler ise uyarıcı/canlandırıcı etkileriyle, kimi renkler depresif durumlar üzerine etkileriyle, kimi renkler iştah üzerine etkileriyle, kimi renkler ödemli durumlarda sıkılaştırıcı-büzüştürücü etkileriyle, kimi renkler ise ağrı üzerine etkileriyle, kimi renkler ise uyku kalitesi üzerine ve spiritüel-sezgisel yetenekler üzerine etkileriyle bilinir. 

Nasıl Uygulanır 

MORA-Color MORA-Terapi için başvuran her kişi ve her durum için standart olarak kullanılmakta ve uygulama vücudun üzerinde gezdirilen bir elektrot yardımıyla yapılmaktadır. Renkler semptoma ve kişiye uygun olarak seçilir ve 10 dakikalık bir uygulamada vücudun enerji sistemine/aurasına verilir. 

 

ÖNEMLİ NOT: Mora Terapi Cihazı Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığınca ve Avrupa Birliğince onaylıdır.